VELVET TIGER, CZ

Jsme chovatelská stanice rodinného typu, registrovaná u FIFE.
Chováme Britské krátkosrsté kočky
v modré a lilové barvě.

Plemeno Britská krátkosrstá kočka

Je středně velká až velká kočka. Její hlava kulatá, masivní, se širokou lebkou. Nos krátký, rovný a široký, s lehkým prohnutím. Brada je silná. Uši jsou malé, na špičkách lehce zakulacené a od sebe daleko posazené. Oči má velké, kulaté, široce otevřené, daleko od sebe posazené. Barva může být: 

  1. oranžová (tmavá, až měděná)
  2. modrá (kočky barvy colorpoint)
  3. zelená (stříbřité a variace stříbřité barvy)
  4. nestejná - jedno oko modré, druhé oranžové 

Tělo má zavalité, svalnaté, silný, mohutný hřbet, svalnatá postava. Její srst je krátká a hustá, nepřiléhavá, hustá podsada, jemná. Končetiny má krátké, silné, tlapky pevné, kulaté a silné. Ocas britky je krátký, tlustý se zakulacenou špičkou.

Proč kotě s PP

Pořídíte-li si kočku s Průkazem původu, neznamená to, že s ní musíte nutně chodit po výstavách nebo že musíte odchovávat koťata. Ne všechna koťata ve vrhu jsou do chovu vhodná, například nemají odpovídající vzhledové vlastnosti. Chovatel je povinen se řídit Chovatelským řádem a je jeho povinností krýt kočku s PP pouze kocourem s PP. Nikdy se tak nemůže stát, že vám někdo nabídne kotě na mazlíka bez PP po rodičích s PP, všechna koťata z vrhu, ať jich je třeba 10, Průkaz původu dostanou.

Průkaz původu Vám zaručí, že budete mít kočičku požadovaného plemene a ne nějakého křížence. PP je jako rodný list. Koťata, která chce majitel prodat na mazlíka, také dostanou PP, který může mít přetisk NEVHODNÉ K CHOVU. 

Péče o kočku

Krátkosrstý kožich britské kočky nevyžaduje extra péči. Postačí ji jednou týdně vykartáčovat, častější pročesávání potřebuje jen v době línání. Koupání není nutné, ale je v případě velmi znečištěné srsti možné. Při koupání používáme šampón speciálně pro kočky a dobře ho ze srsti vymyjeme. Občas je potřeba vyčistit uši a zastřihnout drápky. Při stříhání drápků dáváme pozor na růžové lůžko, které je dobře vidět proti světlu, pokud bychom střihli do něj bylo by to pro kočku bolestivé. Pokud máte strach, přenechejte zastřihnutí drápků veterináři.

Krmíme nejlépe kvalitní suchou stravou, přemraženým hovězím a drůbežím masem. Není třeba experimentovat, britská kočka má ráda své jídlo.

© 2014 design Regenet, skript smartsolution